A 3 legjobb biztosítási forma vállalkozások számára
A különféle biztosítási csomagok nem csupán magánszemélyek számára garantálnak védőhálót a váratlan helyzetek esetén. Vállalkozóként és cégtulajdonosként is számtalan lehetőség közül választhatunk, melyek a későbbiekben akár meg is menthetik cégünket. Eláruljuk, melyek a legnélkülözhetetlenebb biztosítási formák egy vállalkozás életében.
1. Vagyonbiztosítás
Egy vagyonbiztosítási szerződéssel megóvhatjuk vállalkozásunk értékeit. Előfordulhatnak ugyanis olyan élethelyzetek, melyekkel előre nem számolhattunk. A vagyonbiztosítás egy olyan lehetőség, mely a legextrémebb esetekben is kihúzhat minket a szorult helyzetekből. A vagyonbiztosításnak számos formája ismert, a teljesség igénye nélkül az alábbiakat emelnénk ki:
- Tűz- és elemi kár biztosítás
- Betöréses lopás-, rablásbiztosítás
- Pénz- és értékcikk vagyonbiztosítás
- Küldöttrablás
- Géptörés, géptörés-üzemszünet és gépszerelés biztosítás
- Számítógép-, elektromos berendezések vagyonbiztosítása
- Vagyontárgyak összes kockázatára szóló vagyonbiztosítás
- Üvegbiztosítás
- Kiállítás biztosítás
- Üzemszünet biztosítás
- Építés-, szerelés vagyonbiztosítás
- Szerelés biztosítás
- Társasházakra vonatkozó vagyonbiztosítás
- Teljes épület biztosítása
Jól látható tehát, hogy a vagyonbiztosítás egyes formái gyakorlatilag bármilyen üzletágban anyagi biztonságot nyújthatnak cégünknek.
2. Csoportos élet-, baleset-, és egészségbiztosítás
Ez a biztosítási forma gyakorlatilag nélkülözhetetlen egy cég életében. A munkáltatók és munkavállalók számára egyaránt segítséget nyújthat, a munkavállalókat ért vészhelyzetek anyagi következményeinek mérséklésében. A legjobb megoldás természetesen az alapos munkavédelem, ha azonban mégis megtörténik a baleset, cégünk könnyen likviditási nehézségekbe ütközhet. Ilyen helyzetekben segít a csoportos élet-, baleset-, és egészségbiztosítás.
3. Szakmai felelősségbiztosítás
Vállalkozói tapasztalatunk mértékétől függetlenül is előfordulhatnak olyan esetek, melyeket nem tudunk kezelni. Az ilyen szerencsétlen helyzetek nagy része ráadásul önhibánkon kívül történik meg, így még nehezebb felkészülni rájuk.
Ilyen esetek lehetnek például, amikor a logisztikáért és szállításért felelő partnercég elkever valamit, ezért nem tudjuk tartani az ügyfélnek ígért határidőt. A szakmai felelősségbiztosítás segítségével csökkenthetjük az ügyfelünknek a szolgáltatásunk során okozott károk költségeit. A szakmai felelősségbiztosításról részletesen olvashat egy korábbi bejegyzésünkben.
Természetesen a felsorolt három biztosítási formán felül is vannak olyan megoldások, melyek segíthetik cégünk biztonságos, hosszútávú működését.
Legfrissebb bejegyzések
E-Alkusz: az applikáció, amivel végre egy kézben tarthat mindent a biztosításai kapcsán
2021. 09. 30.
Tovább a CASCO oldalra
Tovább a Utasbiztosítás oldalra
Tovább a Lakásbiztosítás oldalra
Tovább a Vállalkozói biztosítás oldalra
Tovább a Nyugdíjbiztosítás oldalra
Tovább a Lakástakarék oldalra
Tovább a Egészségbiztosítás oldalra
Tovább a Személyi kölcsön oldalra
Tovább a Lakás hitel oldalra
Tovább a Hitelkiváltás oldalra
Tovább a Közvetített termékek oldalra