3 hiánypótló biztosítási tipp kezdő vállalkozások számára
Az indulás egyetlen cég számára sem könnyű. Előrelátó és tudatos tervezéssel azonban számos kockázati tényezőt kizárhatsz a jövőre nézve. Aktuális cikkünkben három gyakorlati tanáccsal látjuk el azokat, akik vállalkozás alapítására adták a fejüket.
Arról már volt szó egy korábbi cikkünkben, hogy a vállalkozók számára éppen annyira fontos a megfelelő biztosítás megkötése, mint a magánszemélyek esetében. Arról azonban nem beszéltünk, hogy egy induló vállalkozásnak konkrétan mire kell figyelnie, mielőtt belevágna az üzleti életbe.
1. Készíts SWOT-analízist
Igen, a SWOT-analízis valóban nem a legmodernebb kockázat feltárási módszer, azonban még ma is remekül meghatározhatod vele, hogy a jövendőbeli vállalkozásodnak milyen esetleges kockázatokkal, krízishelyzetekkel kell majd szembenéznie. A SWOT-elemzés során fel kell térképezned a vállalkozásod erősségeit, gyengeségeit, lehetőségeit, illetve a rá leselkedő veszélyeket is.Ha ugyanis elvégzed az elemzést, pontosan látni fogod, hogy melyek azok a kockázati tényezők, amelyekre hiába készülsz előre, nem védekezhetsz ellenük. Ilyen például a mezőgazdasági cégek esetében a viharkár. Hiába vagyunk tisztában azzal, hogy a nyári termést tönkreteheti a jégeső, a természeti jelenségekre nincs ráhatásunk. Ezért erre a kártípusra biztosítást kell kötni.
2. Otthoni vállalkozás esetén is gondoskodnod kell a biztosításról
Sokan gondolják azt, hogy az egyszemélyes, lakóhelyre bejelentett vállalkozásoknak nincs szükségük biztosításra. Tegyük fel azonban, hogy tűz üt ki a lakásban. A lakásbiztosításod feltehetőleg fedezi a berendezésekben, bútorokban és egyéb ingóságaidban keletkezett kárt, azonban nem biztos, hogy kiterjed az otthon tárolt raktárkészletre. Érdemes tehát átnézned, milyen feltételekkel kötöttél lakásbiztosítást, és ennek megfelelően dönteni a továbbiakról.
3. Az egyre népszerűbb online vállalkozásoknak is ajánlott biztosítást kötniük
Valamennyi online vállalkozás digitális adatbázisban gyűjti vásárlói és ügyfelei személyes és pénzügyi adatait. A hackerek pedig éppen ezekre vadásznak. Különféle kártékony programok és zsaroló vírusok segítségével keserítik meg a sikeres online vállalkozók életét. Ezért egyfelelől mindenképpen gondoskodnod kell a megfelelő kibervédelemről, másfelől pedig érdemes tehát felelősségbiztosítást kötnöd, hogy az esetlegesen bekövetkező támadást követően ne menjen csődbe a céged.
Reméljük, hasznosnak találtad cikkünket! Amennyiben a jövőben szeretnéd, ha a te kérdéseid is megválaszolásra kerülnének, jelezd kommentben vagy írj nekünk üzenetet, hogy pontosan miről olvasnál szívesen!
Legfrissebb bejegyzések
E-Alkusz: az applikáció, amivel végre egy kézben tarthat mindent a biztosításai kapcsán
2021. 09. 30.
Tovább a CASCO oldalra
Tovább a Utasbiztosítás oldalra
Tovább a Lakásbiztosítás oldalra
Tovább a Vállalkozói biztosítás oldalra
Tovább a Nyugdíjbiztosítás oldalra
Tovább a Lakástakarék oldalra
Tovább a Egészségbiztosítás oldalra
Tovább a Személyi kölcsön oldalra
Tovább a Lakás hitel oldalra
Tovább a Hitelkiváltás oldalra
Tovább a Közvetített termékek oldalra