Milyen feladatokat érdemes tavasszal elvégezni a ház körül?
Semmi sem fogható ahhoz az érzéshez, amikor a hosszú tél után először érezzük a napsugarat az arcunkon. Ilyenkor még a tavaszi nagytakarítás elvégzését sem érezzük tehernek. Mik azok a felgyülemlett feladatok, amikbe érdemes belefognunk a problémamentes nyár érdekében?
Tetőellenőrzés
A téli hónapok után ajánlatos alaposan megvizsgálni az ingatlanunk tetőszerkezetét, hiszen az sokszor 30-40 cm-es hótakarónak és fagyoknak volt kitéve. Függetlenül attól, hogy mivel van fedve házunk, érdemes évente minimum kétszer ránéznünk. A vizsgálatot a padlástér felől is elvégezhetjük, mivel a beázások gyakran ott jelennek meg. Ellenőrizhetjük a tartógerendák és a tetőlécek állapotát. Kívülről figyeljük meg, hogy nem hiányzik-e cserép, vagy nem mozdultak-e el a palatáblák stb. A létrán állva akár az ereszünkre is rápillanthatunk, hogy nincs-e eldugulva, nem érte-e valamilyen kár.
Eresztisztítás
Az őszi, téli hónapokban felgyülemlett törmelékek eltömíthetik az ereszcsatornáinkat. Ez a banálisnak tűnő probléma komoly károkat okozhat. Ereszeink megrepedhetnek, elpattanhatnak, ami vízfelhalmozódáshoz, így a tető rongálódásához vezethet. A tavaszi időszak tökéletes a levelek, törmelékek eltávolítására. Hatásos védelmet nyújthat az úgynevezett csatornakúp felszerelése, amely a cső végének szűkítésével akadályozza meg a törmelékek csatornába jutását.
Ablakok tisztítása
A fagy kárt tehetett az ablakainkban és annak kereteiben. Érdemes ellenőrizni az állapotukat, és ha nem megfelelőnek ítéljük, akkor javítani, vagy kicserélni azokat. Nézzük meg, hogy rendesen zárnak-e, nem vetemedtek-e meg. Mindezek után pedig alaposan letisztíthatjuk azokat ecetes víz és újságpapír segítségével.
Növényvédelem, fametszés
A kemény tél sajnos kertünk növényeit sem kíméli. Szerencsére egy metszőolló segítségével sokszor elérhetjük, hogy azok új hajtásokat hozzanak. A rendszeres metszés elősegíti a növekedést a fák esetében, illetve sokkal rendezettebb kertet is eredményez. A talajon felhalmozódott gallyak, levelek elfojthatják a növekedést. Ezért célszerű összeszedni őket, majd pedig fűnyírással frissebbé tenni pázsitunkat.
Kerítés állapotának ellenőrzése
Főként a kerítésünk alapzata szokott sérülni, vagy megfagyni a felhalmozódott hó, vagy jégréteg alatt. Akár fából, drótból vagy lemezből készüljön is, egy alapos vizsgálat nem árt neki. Kereshetünk lyukakat, repedezéseket, majd kicserélhetjük, újra drótozhatjuk, lefesthetjük.
Legfrissebb bejegyzések
E-Alkusz: az applikáció, amivel végre egy kézben tarthat mindent a biztosításai kapcsán
2021. 09. 30.
Tovább a CASCO oldalra
Tovább a Utasbiztosítás oldalra
Tovább a Lakásbiztosítás oldalra
Tovább a Vállalkozói biztosítás oldalra
Tovább a Nyugdíjbiztosítás oldalra
Tovább a Lakástakarék oldalra
Tovább a Egészségbiztosítás oldalra
Tovább a Személyi kölcsön oldalra
Tovább a Lakás hitel oldalra
Tovább a Hitelkiváltás oldalra
Tovább a Közvetített termékek oldalra